Naši partneři - TILAK

TILAK Od podzimu 2014 můžete vídat naše instruktory v oblečení této značky. Jsme velice rádi, že jsme se s firmou Tilak dohodli na podpoře našich aktivit a že můžeme používat a nosit oblečení této značky. Velice rádi podporujeme a propagujeme tuto ryze českou výrobu, která si stejně jako my zakládá na kvalitě a dobře vykonané práci. Michael Hron, M-guide CZ
http://www.tilak.cz/

 


Česká značka Tilak vyrábí technické oblečení pro horolezce a všechny, kteří aktivně tráví volný čas v přírodě. Používá nejlepší dostupné materiály a nejmodernější technologie, z nichž některé jsou v Evropě unikátní. Nezaměnitelný design výrobků navrhuje špičkové designové studio Acronym v Mnichově. Výrobky Tilak jsou testovány při nejtěžších akcích v horách celého světa. Používá je i Horská služba ČR.

 

Historie firmy:

Historie firmy sahá do roku 1986, kdy její zakladatel Roman Kamler vyráběl péřové spací pytle. V roce 1993 podepsal smlouvu s firmou Gore a začala výroba goretexového oblečení pod obchodní značkou KAMMsport. V roce 2000 se firma přetransformovala na akciovou společnost Tilak.

 

Kouzlo slova Tilak:

Tilak je slovo staré tři tisíce let. Jedním z jeho významů je červená tečka uprostřed čela mezi obočím. Znaménko, kterým se věřící dávají pod ochranu boha Šivy. V přeneseném významu je znaménkem pro štěstí, které vás bude chránit na vašich cestách.

 

Pro výrobky Tilak je charakteristické:

- osobitý design

- minimum švů

- lepené švy, vodotěsné zipy

- co nejméně vyztužení a zdvojeného materiálu (kvůli co nejvyšší prodyšnosti)

- minimum našitých kapes

- přiléhavý anatomický střih

- délka bundy přes boky

- anatomicky vsazené rukávy

- anatomicky tvarované lokty

- jednodotykové stahování rukávů

- límec a kapuce ve tvaru kukly

- propracovaný systém odvětrávání

- nadstandardní záruka 4 roky a plný pozáruční servis