Seznámení se skialpem_ indiCOVIDuální kurz v Beskydech ( Lysá hora ) ve spolupráci s RUMA SPORT Ostr


Připravili jsme pro Vás seznamovací kurz, který je určen především  začátečníkům, kteří ještě nikdy na skialpech nestáli a rádi by si tento skvělý sport  vyzkoušeli na vlastní kůži. S námi si poprvé zapnete skialpové lyže, nasadíte pásy a uděláte své první krůčky zasněženou krajinou. Naučíte se techniky chůze na lyžích, stoupání a sjezdu ve volném terénu. Taky se naučíte správně používat lavinovou výbavu. Za vzniklou závislost na tomto sportovním vyžití neneseme zodpovědnost, ale ručíme za to, že pod vedením instruktorů lyžování a skialpinismu budete příště vědět jak na to.

 

 

Cena 1900,-Kč/osoba
Doprava Vlastní / s instruktory
Strava vlastní
Instruktoři Michael Hron
Jan Hrachovina

 


Název akce Termín Cena  
Seznámení se skialpem_ indiCOVIDuální kurz v Beskydech ( Lysá hora ) ve spolupráci s RUMA SPORT Ostr podle domluvy 1900,-Kč/osoba Rezervovat

 Fotogalerie

 


Program jednodenního kurzu:

·       V 8.oo ráno sraz v obchodě RUMA SPORT v Ostravici. Půjčení a nastavení vhodného vybavení. Seznámení se s programem a tůrou. Snídaně… káva a hurá do sněhu.

·       Výstup na Lysou horu (1323 m.n.m. ) od přehrady Šance (535 m.n.m.).  Při výšlapu pilování techniky chůze, otoček a traverzování ve strmém terénu. Nácvik nasazování a sundávání pásů.

·       Po výšlapu nahoře občerstvení v hospůdce. Vysvětlení a názorná ukázka funkce a používání lavinové výbavy s následným nácvikem  hledání zasypaného.

·       Volný sjezd zpět do údolí.

·       Přesun na základnu do RUMA SPORTU, kde si ještě krátce popovídáme o dalším možném materiálu používaném při skialpinismu (správné oblečení, batoh, výbava na túry a plánování túry…).

·       Ukončení programu cca 19:oo.

Kurz je určen skialpovým začátečníkům, kteří ovládají jízdu na lyžích v upraveném terénu.

Po absolvování  kurzu budete alespoň z části vědět co je to skialpinismus a co obnáší chůze ve volném zimním terénu. Budete schopni si naplánovat skialpovou tůru s ohledem na předpověď počasí a stav sněhu. Budete umět správně a rychle reagovat v případě lavinové nehody, a to s využitím moderních technologií. Zvládnete si správně vybrat skialpinistické vybavení a také se o něj vhodně starat.

V případě nevhodných sněhových podmínek bude kurz probíhat na nedaleké sjezdovce.

 


Cena: 1900,-Kč/osoba

Cena kurzu zahrnuje služby instruktora skialpinismu a instruktora lyžování, malou snídani a kávu v Ruma Sportu, půjčení kompletního vybavení (nutno rezervovat předem), odpolední občerstvení po návratu z tůry a slevový kupon na nákup zboží v obchodě Ruma Sport.

Minimální počet 4 osoby

 

 


Doprava: Vlastní / s instruktory

Doprava do Ostravice vlastní. V případě potřeby je možno využít dopravu s instruktory z Olomouce. Kapacita míst je ale omezena, nutno domluvit s dostatečným předstihem.

 

 


Strava: vlastní

Občerstvení v RUMA SPORTU , restaurace na Lysé , občerstvení na sjezdovce

 

 


Ubytování:

Cena kurzu zahrnuje služby instruktora skialpinismu a instruktora lyžování, malou snídani a kávu v Ruma Sportu, půjčení kompletního vybavení (nutno rezervovat předem), odpolední občerstvení po návratu z tůry a slevový kupon na nákup zboží v obchodě Ruma Sport.

Minimální počet 4 osoby